Asysta procesyjna naszej parafii to około 120 wiernych z różnych grup społecznych i wiekowych; mężczyźni, kobiety, młodzież i dzieci od 4 do 75 roku życia. Niosą 35 paramentów: krzyż, 6 chorągwi, 9 sztandarów, 5 feretronów, 12 poduszek, różaniec, baldachim, które w 2013 i 2014 roku zostały w większości odnowione. Najstarsze z nich sięgają początku ubiegłego wieku.

Bielanki sypią kwiatki. Dzieci niosące poduszki ubrane w stroje ludowe krakowskie, łowickie, kurpiowskie, warmińskie i lubelskie. Kobiety niosące feretrony i sztandary przyodziane są w mantolety. Mężczyźni w komżach niosą krzyż, sztandary i baldachim. Dwa sztandary niesie Ludowy Zespół Artystyczny Ciechanów w strojach ludowych.

Procesja jest żywym i pięknym świadectwem wiary mieszkańców naszej parafii, a także przywiązania do tradycji i wspólnoty Kościoła Katolickiego. Dzieci mają spotkania formacyjne, a także były dla nich organizowane wyjazdy wakacyjne (Krynica Morska) i pielgrzymkowe (Licheń).

Asysta uczestniczy we wszystkich uroczystościach parafialnych takich jak: Msza Rezurekcyjna, Boże Ciało, Oktawa Bożego Ciała, odpusty, pierwsze niedziele miesiąca. ,,Mała asysta procesyjna” tj. obraz i 4 sztandary uczestniczy w każdym środowym nabożeństwie do Matki Boskie Nieustającej Pomocy.

W okresie zimowym procesja odbywa się wewnątrz kościoła, a od wiosny do zimy wokół kościoła.

  • Wspólnota: Asysta procesyjna
  • Opieka: s. Alma